Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100518 Library:100236 in /home/u294826061/domains/saknes.lv/public_html/config.php on line 36
Jaunumi

Jaunumi

2018. gada 18.septembrī – Ģenētiski pārmantoto slimību diena!

Par aktualitātēm ģenētiski pārmantoto slimību jomā stāstīs vairāki Reto slimību koordinācijas centra speciālisti - pediatre ar kompetenci retajās slimībās Madara Mašinska, ģenētiķe Daiga Mūrmane, uztura specialiste Olga Ļubina un psiholoģe Kristīne Ķiece.

Pasākuma ietvaros notiks biedrības „Ģenētiski pārmantoto slimību pacientiem un līdzcilvēkiem „Saknes”” trešā avīzes numura atklāšana, kuru ikviens interesents varēs iegūt savā īpašumā.

Apmeklētājiem būs iespēja aizpildīt anketu un kļūt par biedrības „Saknes” biedru, kā arī neformālu sarunu gaitā iepazīties un  dalīties savā pieredzē ar ģenētiski pārmantoto slimību pacientiem, līdzcilvēkiem un speciālistiem. 

Ģenētiski pārmantoto slimību diena Latvijā tiek atzīmēta jau ceturto gadu. Tās mērķis ir pulcēt vienkopus pacientus, speciālistus un nevalstisko organizāciju pārstāvjus, lai kopīgi meklētu risinājumus, kā uzlabot ģenētiski pārmantoto slimību pacientu dzīves kvalitāti un integrāciju sabiedrībā.

Par ģenētiskajām saslimšanām 

Ģenētiski pārmantotas slimības bieži vien ir mantotas, bet nereti gēnos vai hromosomās notiek arī pirmatnējā mutācija – kādā gēnā vai hromosomā notiek jauna mutācija. Vispazīstamākās no ģenētiskajām slimībām ir celiakija un hemofīlija, taču ir arī tādas reti sastopamas slimības kā Hantera sindroms, Gošē slimība, Fābri slimība un citas. Ar šīm slimībām cilvēkiem jāsadzīvo visu mūžu, taču, jo ātrāk tās atklāj un uzsāk atbilstošu ārstēšanu, jo pilnvērtīgāka un garāka ir cilvēka dzīve.

Pasākums notiek projekta “Katrs cilvēks ir vērtība” ietvaros. Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.